Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otradovice 2011 - den po dni

Neděle 21. srpna - den první

Letošní soustředění fotbalových dubečských přípravek začalo. Dnes (tedy při pohledu na hodinky vlastně už v den druhý) se hlásíme se slibovanými premiérovými informacemi z hotelu Jizera.

otradovice-2011-006.jpg

Příjezd, ubytování a první oběd všichni zvládli na jedničku. Aby taky ne, protože bydlení je super jako každý rok a svíčková chutnala i letos. Na talířích nezůstal ani jeden knedlík. A teď trochu časově předběhnu, stejně tomu bylo i při večerní číně - ani zrnko nazmar.

otradovice-2011-004.jpg

A to si kluci ještě přidávali :-)

otradovice-2011-002.jpg

Už předtím jsme odpoledne byli vyzkoušet travičku na hřišti v Předměřicích, kde jsme odehráli miniturnaj tří týmů - každý s každým si zahráli domácí minižáci, mladší přípravka Čechie a starší přípravka Čechie. Výsledky vůbec nejsou důležité, tak jen zpravodajská povinnost (Předměřice - MP 1:1, Předměřice - SP 0:4 a MP - SP 1:3). Hlavně jsme se chtěli podívat, kdo jak na tom po prázdninách je a na čem u koho začít pracovat. A to už od zítřka, kdy nás čekají dvě dvouhodinové tréninkové jednotky. Po zápasech jsme zůstali na přátelák domácích mužů, kteří vyhráli 7:4, a při limonádě a schovce kluci vyzkoušeli nejen všechna zákoutí předměřického hřiště.
Večer byli chlapci rozděleni do týmů pro celotýdenní soutěž a proběhly fotbalové a pohádkové testy - že měl Alibaba jen 7 loupežníků, bych ještě zvládnul, ale že 101 bylo démonů místo dalmatinů, nás už docela pobavilo :-) Před spaním proběhla hygiena a hlavně očista upocených tělíček, tedy až na Dana P, který nechtěl svou figuru obnažit úplně a vysprchoval se ve slipech (na posledním obrázku je zmiňovaný kus oblečení už na topení).

otradovice-2011-007.jpg

otradovice-2011-008.jpg

Zítra vám průběh dne popíše jeden z pěti týmů, do nichž jsou kluci letos rozděleni. Všechny vás v Praze zdravíme.

Head Coach 

 

Pondělí 22. srpna - den druhý

Za 3/4 hodiny bude půlnoc a až teď se nám podařilo připojit na internet. Kluci, kteří měli dnes "povídat" o tom, co se dělo (a také všichni ostatní), už spí a tak je samozřejmě nebudeme budit. To, doufám, pochopíte :-) K pondělku se tedy vrátíme zítra ráno, snad nás spojení nezradí.

Úterý, 9.00: Internet "drží", hurááá, můžeme referovat :-)))

Co se stalo v pondělí vám přiblíží kluci z Chelsea: Ondra N, Jirka, Oliver, Ríša K a Jurij.

Ondra: Den začal budíčkem a hroznou rozcvičkou.
Jirka: Pak se to trošku spravilo, snídaně byla jako švédské stoly.
Oliver: Na dopoledním tréninku jsme měli na nohou zátěže.
Jurij: A my i na rukách.
Jirka a Ondra: Když jsme je sundali, cítili jsme se jako pírko.
Ríša: K obědu byla polévka a ryba. Ta mi hodně chutnala.
Ondra: A já si nejdřív myslel, že to je řízek. Ale šlo to.

otradovice-2011-010.jpg

otradovice-2011-011.jpg

Ríša: Odpolední trénink už jsme měli i s míčem.
Jirka: A my hráli fotbal naboso. Travička byla super.
Oliver (trochu odbočil): Víš, Ondro, že máte stejnej pokoj jako já s Jirkou loni?
Ondra: Jo??? Ale já tu loni nebyl.
Jurij: K večeři bylo těstoviny a guláš. A já tam měl čtyři pepřové kuličky.
Ondra: Já tři a jednu jsem snědl.
Ríša: A Tomáš jich měl dokonce pět a jednu taky snědl.

otradovice-2011-015.jpg

Oliver: Byli jsme i na procházce a i když jsem se pořádně nastříkali, tak ty mrchy útočili stejně.
Ríša: A byla tam bitva mezi komárama a dětma. Byla to remíza.
Ondra: Ještě jsme stihli i turnaj v prší, který se počítal do celotýdenní soutěže.
Všichni: Jako tým jsme ho vyhráli.

Další fotky z pondělí najdete v připojené galerii ... Head Coach

 

Úterý 23. srpna - den třetí

Zdravíme.
Kvůli chybě poskytovatele služeb (nemůžeme za to ani my, ani hotel) nám na tři dny bohužel vypadlo internetové připojení, takže jsme o našem pobytu na soustředění nemohli referovat. Až včera večer, tj. ve čtvrtek, se vše vrátilo do normálu a tak se teď pokusíme dohnat zameškané. Jelikož kluci už by autenticky asi nedali ty dva tři dny zpátky dohromady, budete se muset spokojit pouze s mým pohledem na věc :-)

Úterý bylo druhým klasickým tréninkovým dnem. Po rozcvičce jsme dopoledne znovu trochu zapracovali na fyzičce a kluci si už na zátěže na kotníku ani moc nestěžovali. Naopak se dokonce našli i tací, kteří by prý klidně snesli i kilo na každé nožce navíc.

otradovice-2011-041.jpg

otradovice-2011-012.jpg

Odpoledne, to už se k týmu připojili také Adam s Vikym N, se už pracovalo hodně s míčem. Některé už poslouchá velmi slušně. Počasí ještě nebylo tak tropické, jak původně rosničkáři slibovali, ale větší vedra ještě měla přijít. Večerní programem byla krátká bojovka a protože už se i setmělo, měla tak nádech hry noční. Nikdo se nebál, ani ve tmě neztratil a tak jsme do dalšího dne, který už byl oddychovější, šli v plném počtu.

P.S. Na posledním snímku jsou talíře po večeři, nikoli před ní, jak by se podle toho, jak jsou prázdné, mohlo zdát. Kluci tu jedi opravdu vzorně. Však nám taky tady tradičně skvěle vaří. V úterý byl smažený květák s bramborem.

 

otradovice-2011-062.jpg

 

Středa 24. srpna - den čtvrtý

Středa bývá na většina hromadných akcí takzvaným kritickým dnem. Tomu už třetí rok po sobě čelíme tím, že jezdíme na výlet, který jsme navíc letos využili i k první herní konfrontaci v novém formátu soutěží. Nejen kvůli tomu, že přibyl jeden nový labyrint, jsme znovu za cíl naší cesty zvolili zámek Loučeň. Po zhruba půlhodinové cestě bylo nejprve třeba "odložit" přebytečné tekutiny.

otradovice-2011-054.jpg

To proto, aby se po rozlehlém parku, v němž se nachází teď už 11 labyrintů, pohybovalo volněji.

otradovice-2011-055.jpg

Po obědě, na který jsme s sebou dostali dozlatova usmažené kuřecí řízečky, přišel čas na výbornou zmrzlinu a pak už jsme se přesunuli na místní fotbalové hřiště, abychom poměřili síly s loučeňskými fotbalisty.
Na dva za sebou hrané duely dorazili i někteří rodiče, Prokopově mamince děkujeme za meloun, takže i hosté měli mezi diváky podporu :-) Mladší přípravka hrála 4+1 a s loučeňským potěrem si snadno poradila. Na výhře 15:0 se gólově podíleli Honza (5), Sebík (3), Tomáš H (2), Filip A, Jurij, Ríša K, Ríša T a jeden gól byl vlastní.
Starší přípravka 5+1 měla mnohem těžší úlohu, ale také si poradila. Proti nám nastoupili vesmě kluci o rok až dva starší, urostlí tak, že jsem na našich viděl, že z nich mají velký respekt. Ten však brzy zahodili a potvrdili, že se nemusíme žádného soupeře bát. Výhru 5:0 gólově zařídili Ondra K (2), David (2) a Ondra N. Ale pochvalu zaslouží celý mančaft, i druhá pětka si odmakala své a prokazuje výrazné zlepšení. Do Otradovic jsme se tak všichni vraceli zvesela, ačkoliv i některé ostřílené borce celodenní mise do Loučeně zmohla :-)

otradovice-2011-066.jpg

 

Čtvrtek 25. srpna - den pátý

Další den pobytu v Otradovicích je za námi. Byl ve znamení úmorného vedra, které vystřídalo noční bouřku a průtrž mračen. Někteří tady ovšem spí tak tvrdě, že o tomto výkyvu počasí ani nevěděli. Dopoledne jsme měli v plánu turnájek pěti týmů a chtěli jsme hrát bosi. Což se nakonec splnilo, i když po nočním lijáku jsem měli strach, že trávník bude nejen mokrý, ale i chladný. Tato domněnka se však ukázala lichou, travička byla ve vynikající kondici. Na rozdíl od některých hráčů, zejména starších ročníků :-)

otradovice-2011-081.jpg

Ale to jsem trochu předběhl. Losem z předem připravených "výkonnostních" košů bylo sestaveno pět vyrovnaných týmů - zelení, modří, oranžoví, růžoví a žlutí. Posledně jmenovaný tým na fotkách není - Tomáš sice spoušť, jak řekl: "pro jistotu vás vezmu hned dvakrát" zmáčkl hned několikrát, ale ani jednou nedomáčkl :-))) Takže jen textově, ve žlutém hráli Viktor N, Tom P, Olík, Prokop, Séba a moje skoro stokilová maličkost.

otradovice-2011-068.jpg

otradovice-2011-069.jpg

otradovice-2011-070.jpg

otradovice-2011-071.jpg

 

Turnaj nakonec po lítých bojích vyhráli bosáči v modrém, před žlutými, růžovými, oranžovými a zelenými. Hrálo se každý s každým na jednou sedm minut.

T/Bosé nohy

Z

M

O

R

Ž

Body

Skóre

Pořadí

Zelená

♦ ♦ ♦

0:2

1:1

1:1

1:2

2

3:6

5.

Modrá

2:0

♦ ♦ ♦

1:0

0:0

1:0

10

4:0

1.

Oranžová

1:1

0:1

♦ ♦ ♦

1:1

1:2

2

3:5

4.

Růžová

1:1

0:0

1:1

♦ ♦ ♦

0:0

4

2:2

3.

Žlutá

2:1

0:1

2:1

0:0

♦ ♦ ♦

7

4:3

2.

Po obědě a poledním klidu jsme si v Předměřicích zahráli odvetný miniturnaj 7+1, do něhož domácí oproti neděli notně posílili a výsledky byly trochu odlišné (Předměřice - MP 1:1 a 3:0, Předměřice - SP 0:1 a 1:0, MP - SP 1:6 a 0:4). A večer jsme podpálili pár pražců (ekologové, neděste se, to byla jen nadsázka) a opekli pár buřtíků. Chyběla snad už jen kytara :-)

otradovice-2011-094.jpg

 Další fotky najdete v připojené galerii ... Head Coach 

 

Pátek 26. srpna - den závěrečný
 

Poslední den letošního soustředění se nesl ve znamení nejteplejšího dne snad všech dob. I proto jsme se snažili kluky držet mimo dosah přímého sluníčka a hlavně je i trochu zapojit také do jiných sportovních aktivit. A protože přímo u hotelu je 14 vzorně upravených minigolfových drah, uspořádali jsme velký turnaj. Kluci šli v týmech a výkony jednotlivých členů se pak sečetly a výrazně promluvily do konečného pořadí celotýdenního klání.

p1010125.jpg

Po perfektních výkonech mladíků pak byly vyhlášeny Otradovice Open 2011 v kategorii dospělých, kterou o jediný úder na poslední jamce (a to hodně fouknul vítr) vyhrál Jára. Kluci už si mezitím pochutnávali na zmrzlině, kterou jim při cestě "okolo" přivezla Sebíkova mamka. Ještě jednou díky :-)

p1010133.jpg

Polední klid jsme prodloužili na dvě hodiny, protože v hotelu bylo (na rozdíl od venkovního terna) docela snesitelně. Letos jsme totiž měli pokoje na té straně hotelu, kam se skoro vůbec neopíralo sluníčko. Tedy okna byla asi na sever?!?
Od půl páté nás čekala ještě jedna herní zkouška - oba týmy zamířily do Milovic k soubojům s tamními přípravkami. A výsledkově (a SP i herně) jsme neuspěli. Mladší prohráli 9:11, starší bohužel po velmi odevzdaném výkonu 1:6. Chlapci mě pak upozornili, že jednou to jde, jednou ne a že v sobotu na turnaji to bude mnohem lepší :-)
Večer ještě proběhlo vyhlášení celotýdenní hry, výsledky jsem při převozu někam zašantročil, tak je snad doplním později. Jisté je, že medaile a ceny si nakonec odnesli všichni skoro stejné - všichni se totiž snažili a tak i byli odměněni. Před spaním nás čekalo ještě velké balení, protože v sobotu brzy ráno už jsme mířili na turnaj do Kunratic. Snad jste doma našli všechno, co si kluci do Otradovic vezli, a kdyby ne, tak si věci, prosím, povyměňujte. Přeci jen - balili skoro samí chlapi :-)))

V galerii je ještě pár fotek z minigolfu ... Head Coach 

 
 

 

Portrét
Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Statistiky

Online: 1
Celkem: 337753
Měsíc: 3198
Den: 75