Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům


STARŠÍ DOROST 2019/2020

Neděle 8. března 2020 od 12.30
PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS/Čechie Uhříněves U17 - ČECHIE DUBEČ 2:5 (1:2)

Sestava: Baier - Cmíral, Čadina, A Krechter, Čermoch
- Merta, Matějíček, D. Krechter - Kopec, Augustýn, Froněk
Střídali: Matějka, Štrobl

Góly: Kopec 3, Froněk 2
Komentář: Generálka na jaro vyšla - výsledkově určitě, herně zhruba tak na 70 procent. Ale to bylo trochu i dáno tím, že jsme "na poslední chvíli" zkoušeli nevyzkoušené. Na pěknou umělku v Uhříněvsi jsme nastoupili hned po třetiligovém zápase mezi rezervou Bohemky a týmem z Brozan. Sestava už se blížila té, která by měla od začátku zápasu vyběhnout na trávník ve Zličíně, kde budeme zahajovat jarní část sezony proti Sokolu Řepy. A to včetně Matese, který měl o dvě hodiny později nastoupit v základní sestavě dubečského áčka. Zkrátím to: zápas jsme nakonec zvládli, byli jsme fotbalovější a po zásluze nad přeborovým soupeřem vyhráli. Pěkné góly dal hlavně Sebík - obě jeho trefy byly velmi pohledné, třikrát skóroval Ondra. Tak snad si "formu" přeneseme i do bojů o body!

 

Pátek 6. března 2020 od 17.30
Zimní turnaj 5. kolo/Čechie DUBEČ - Union Strašnice 3:1 (1:0)

Sestava: Baier - Cmíral, A. Krechter, Matějka, Németh
- Froněk, Matějíček,D. Krechter - Merta, Augustýn, Čermoch
Střídali: Kopec, Čadina, Beránek SŽ, Příkop

Góly: Augustýn 2, Čermoch
Komentář: V posledním utkání zimní ligy ve Strašnicích jsme si připsali první turnajovou výhru. Domácí tým jsme porazili zcela po zásluze. Zápas byl přeložen ze soboty už na pátek, což jsme i přivítali, protože jsme nakonec nehráli dva dny po sobě (v neděli nás čekala generálka na jarní část soutěže v Uhříněvsi). Úvod nás trochu zaskočil, neboť domácí se na hřiště doplazili asi deset minut po termínu výkopu, museli mít "svoji" střídačku atp. Přesto se kluci rozhodit nenechali a pokračovali v trendu nastoleném v posledních dvou třech přípravných zápasech - naše rozestavení i hra, snaha o kombinaci a přihrávky, žádné zběsilé nákopy, všechno přesně podle toho, co jsme si řekli. Po jedné z vydařených akcí se nám podařilo dát úvodní gól, pohříchu zůstal v prvním poločase jediným. Nutno ale dodat, že náš gólman se vyznamenal při jediné šanci domácích, kterou i s dorážkou bravurně zlikvidoval. Bajča tak klukům dává jistotu a klid, konečně to vzadu začíná perfektně klapat. Po pauze jsme dalších 25 minut drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a "klapání" potvrdili i ve směru do ofenzivy - dva góly, ale bohužel i řada dalších neproměněných šancí. Což nás nakonec zase tolik nemrzelo, přestože se Union jednou dokázal prosadit - ale o ten gól jsme si koledovali. Na tom ještě musíme zamakat. Jinak super - začíná si to "sedat", příslib pěkné hry v jarní části sezony tu je. Tak snad nám zo vydrží co nejdéle :-)

 

Sobota 8. února 2020 od 12.30
ZIMNÍ TURNAJ 4. kolo/Čechie DUBEČ - Union Vršovice U17 2:2 (1:0)

Sestava: Baier - Cmíral, Čadina, Čermoch - Matějka, Matějíček
- Merta, Štrobl, D. Krechter - Augustýn, Kopec
Střídal: Čapek

Góly: Augustýn, Kopec
Komentář: Dva góly a první bod do turnajové tabulky Zimní ligy ve Strašnicích. Další posun, ale... Kdo zápas viděl, dá mi určitě za pravdu, že tentokrát je remíza ztrátou. Soupeře, který hraje celostátní soutěž, jsme jasně fotbalově přehráli, ale "umřeli" jsme na neproměňování šancí a nedisciplinovanost!!! Jen po první půli jsme měli vést 5:0 - soupeř se k ničemu nedostal a my zahazovali jednu tutovku za druhou. Pozitivní na tom aspoň je fakt, že jsme se do šancí dokázali dostat - navíc po pěkných kombinacích a fotbalových akcích, žádné nakopávání míče nazdařbůh dopředu. Ve druhé půli se zápas zbytečně přiostřil - holt soupeř asi nečekal, že by ho přehrával tým z nejnižších pater pražské soutěže. Ale i chování některých našich hráčů zrovna nebylo optimální - a to ho hodnotím ještě velmi korektně! Fotbalově jsme soupeře přejeli, na "hlavě" ještě musíme (zejména někteří) hodně zamakat. Ale jinak pochvala za výkon, chce to ho opět zopakovat i v dalších zápasech. Ty už budou generálkou na jarní část sezony. Díky i našim věrným fanouškům - že se na to už zase dalo koukat?!? 

 

Sobota 1. února 2020 od 11.00
ZIMNÍ TURNAJ 3. kolo/Čechie DUBEČ - FK Kunice 1:2 (1:0)

Sestava: Baier - Cmíral, A. Krechter, Németh - Matějka, Matějíček
- Pelouch, Čadina, D. Krechter - Augustýn, Čermoch
Střídali: Čapek, Příkop

Gól: Čadina
Komentář: Vstřelený gól, vyhraný poločas... ano, pomalými krůčky se posouváme vpřed :-) Že jsme prohráli zápas s přeborovým soupeřem, jehož hra byla založena především na nakopávaných míčích, mně vůbec nevadí. Navíc ze dvou standardních situací, protože jsme inkasovali z penalty a z volného kopu z hranice velkého vápna po velmi diskutabilním "faulu" našeho stopera. Naopak jsem byl doslova nadšen z proměny, jakou kluci předvedli co se týká fotbalového výrazu - velmi dobrý pohyb bez míče, výpomoc spoluhráčům, když se přeci jen něco nepodařilo, přihrávky nacházely své adresáty, výtečné "přepínání" z obrany do útoku a naopak a konečně jsme i dali gól. A to zcela po zásluze, Matesova rána ze dvaceti metrů byla přesná. Trochu nám sice po 60. minutě docházely síly, ale to lze spravit poctivým tréninkem - i s míčem na noze se dá vybudovat kvalitní fyzička. Pokud budete dál chodit pravidelně a v hojnějším počtu, vánoční řízky se salátem budou brzy vypocené a kondice bude zpět. Za tento sobotní výkon palec nahoru a makejte dál. Díky !!!

 

Sobota 25. ledna 2020 od 13.00
ZIMNÍ TURNAJ 2. kolo/Čechie DUBEČ - Spartak Hrdlořezy 0:7 (0:3)

Sestava: Baier - Cmíral, Čadina, Čermoch - Kopec, Merta
- Pelouch, Štrobl, Froněk - Augustýn, Čapek
Střídal: D. Krechter

Góly: 0
Komentář: Ani druhý zápas zimní ligy nedopadl slavně - vlastně skončil ještě mnohem hůř než ten první. To, že výsledkově, je vidět na první pohled, mnohem tristnější je, že po hrůzostrašném a katastrofálním výkonu. Všichni myšlenkami asi už na plese?! Jestli jsme si za celých 90 minut hry dali pět přesných přihrávek? Děs!!! Soupeři jsme nabídli pohodovou výhru. Sami jste se konečně v plné nahotě přesvědčili o tom, že bez tréninků hrát fotbal prostě nejde!!!

 

Sobota 18. ledna 2020 od 11.00
ZIMNÍ TURNAJ 1. kolo/Čechie DUBEČ - SK Libuš 0:3 (0:1)

Sestava: Baier - Cmíral, Čadina, Čermoch - Matějíček, Merta
- Zeman, Augustýn, Froněk - Příkop, Růžička
Střídal: Primas

Góly: 0
Komentář: V prvním zápase zimní ligy na umělce ve Strašnicích jsme se představili, jak to říct korektně? Už vím - ve velmi, velmi omlazené sestavě! Proti čtvrtému týmu tabulky pražského přeboru, jehož sestavu tvořili 4 hráči ročníku 2001, 6 ročníku 2002 a 2 ročníku 2003, jsme si po nucených i lajdáckých absencích museli vypomoci i hráči ze starších žáků. Nastoupili jsme také s 12 hráči k dispozici, ale!!! Šest jich bylo ročník 2002, dva ročník 2003 (až potud stejně jako Libuš), ale zbytek velmi výrazně mladší - dva kluci ročník 2004 a dva dokonce 2006!!! A ty  musím pochválit hned dvakrát - za to, že vůbec chtěli přijít, a za odvahu, s jakou k zápasu s místy až o pět let!!! staršími protihráči přistoupili. A navíc se na hřišti (hlavně Zemič) neztratili a byli platnými členy "dorostenecké" sestavy. Prohra 0:3 je asi odpovídající dění na hřišti, i když třeba první gól jsme vůbec inkasovat nemuseli - stačilo jen více mluvit. Tento zápas i vzhledem k výše napsanému byl více méně o obranné činnosti, přesto jsme se několikrát k ohrožení soupeřovy branky dostali. Kluci si šáhli na dno fyzických sil, všechny musím pochválit, že to odmakali naplno. Doufám, že jsem se do podobné šlamastyky dostali naposledy a do dalších zápasů už bude připraveno více hráčů.

 

Neděle 17. 11. 2019 od 10.15
MZ 13. kolo/Čechie DUBEČ - Avia Čakovice 3:2 (2:0)

Sestava: Baier - Cmíral, Čadina (75. A. Krechter), D. Krechter
- Matějíček, Matějka, Štrobl, Škoty (58. Németh)
- Merta (84. Pelouch), Augustýn (90. Příkop), Čermoch

Góly: 12. Čermoch, 44. Augustýn, 59. Merta
Komentář: Csaplárova past naštěstí nesklapla! Pověstné ošidné poločasové vedení 2:0 jsme nakonec po velkém boji udrželi a podzimní část sezony končíme vítězstvím. Na těžké terénu (hřiště hlavně v posledním měsíci dostalo zabrat, trávy už na něm zbylo opravdu pomálu), jsme předvedli dva rozdílené poločasy. Ten první byl výborný - kluci v pohybu, snaha o kombinace a udržení míče na zemi, žádné nakopávání míče "nazdařbůh" a pěkné akce se zakončením. Dvě z nich i gólovým, takže jsme se do kabin šli trochu ohřát za stavu 2:0 pro nás. A právě v tomto stavu spočívá ona pověstná Csaplárova past - tým je až moc klidný, že má dvoubrankový náskok, a soupeř nemá co ztratit. A to se ve druhém, z naší strany "slabším", poločase ukázalo. Hosté po pauze značně přitvrdili, ale i s tím se kluci dlouho dobře vyrovnávali. Klíčový okamžik zápasu přišel v 59. minutě - Bajča chytil soupeři loženku a z rychlého protiútoku kluci na tři krásné, rychlé a hlavně přesné přihrávky dostali míč na Fílu, který zvýšil na 3:0. Btw. přesně se trefili všichni tři útočníci, všichni tři Filipové. Pak jsme bohužel polevili a hosté během pěti minut snížili na rozdíl jedné branky. Naši kluci si však tentokrát vzít výhru nenechali (jako minulý týden s Bílou Horou) a po zápase mohl zase konečně zaznít vítězný pokřik. Vyrovnali se nejen s těžkým terénem a důrazným soupeřem, ale i třeba s tím, že jsme doslova několik vteřin před začátkem zápasu museli přeskupit sestavu kvůli Adamově náhlé indispozici - "záskok" Mates však stopera zvládl na jedničku. Ukázali jsme, že do spodku tabulky nepatříme a zlepšení z konce podzimu budiž odrazovým můstkem do jarní části sezony. Makat na tom začneme od prosince, teď si užijte dva týdny volna. Zaslouženého!
P. S: Díky všem - tedy klukům, rodičů, divákům i našim fanouškům.

 

Neděle 10. 11. 2019 od 10.15
MZ 12. kolo/Čechie DUBEČ - Sokol Bílá Hora 3:3 (1:1)

Sestava: Baier - Cmíral, A. Krechter, Čermoch
- Matějíček (63. Škoty), Čadina, Štrobl, D. Krechter (46. Németh)
- Merta (86. Pelouch), Augustýn, Froněk

Góly: 45. A. Krechter z penalty, 47. Augustýn, 67. Čermoch
Červená karta: 90. Froněk
Komentář: Po delší době jsme zase odmakali zápas na 100 procent. Nevyhráli jsme, protože jsme těsně před koncem nechali zcela volného hráče hostů hlavičkovat po rohu, a ten se trefil parádně do šibenice, ale přesto kluci za výkon zaslouží velkou pochvalu - konečně "jezdili po p*deli", konečně dřeli nejen za sebe, ale i jeden za druhého a konečně jsme i dali gól po opravdu fotbalové akci. Remíza je nakonec asi spravedlivá, protože i hosté hráli dobře a nám třikrát pomohla branková konstrukce. I my však jednou trefili břevno. Kaňkou tak zůstává jen zbytečné Sébovo vyloučení po vzájemném konfliktu s protihráčem, když se šel zastat spoluhráčů před zahráním přímého kopu v poslední minutě. Jinak celková spokojenost, snad podobný výkon předvedeme i za týden při podzimní derniéře, v níž hostíme Čakovice.
P. S: A dík divákům a fanouškům za podporu.

 

Neděle 3. 11. 2019 od 11.45
MZ 11. kolo/Aritma Praha B - Čechie DUBEČ 7:1 (3:0)

Sestava: Baier - Cmíral, A. Krechter, Čermoch
- Čadina, Matějíček, Štrobl, D. Krechter
- Merta, Augustýn, Škoty (46. Procházka)

Gól: 63. Augustýn
Komentář: V tomto zápase se bohužel projevily dvě věci se společným jmenovatelem, a tím je sestava. Zatímco ta naše byla jednak nepočetná, ale hlavně její skládání výrazně narušil souběh s důležitým utkáním béčka, tak soupeř využil toho, že divizní dorost hrál už ve čtvrtek, a poslal za B tým zahrát si kluky, kteří v celostátní soutěži jen leští lavičku. A ač jich tam bylo jen pár, znát to bylo. Navíc jsme se opět nevyvarovali doslova školáckých chyb a nabídli domácím pohodové poločasové vedení 3:0. Druhá pětačtyřicetiminutovka z naší strany už byla mnohem lepší, ale dostat tři góly z dorážek poté, co gólman s vypětím všech sil zachrání loženku, je taky špatné. Ale dali jsme pěkný gól a další mohl opět přidat i Luky, kterého jsme vytáhli ze žáků, aby nás bylo dost. Do konce podzimu chybí ještě dvě kola - dvakrát hrajeme doma, tak by to chtělo ukázat, že fotbal opravdu hrát umíme. Chce to jediné - přetavit to, co na tréninku zvládáte běžně, i do ostrého zápasu :-)

 

Sobota 26. 10. 2019 od 10.15
MZ 10. kolo/Čechie DUBEČ - Union Strašnice 5:2 (1:0)

Sestava: Baier - Cmíral (60. Škoty), A. Krechter, Čermoch
- Matějíček (46. Čadina), Matějka, Štrobl, D. Krechter (60. Růžička)
- Merta (85. Příkop), Augustýn, Froněk

Góly: 8., 43., 61. a 64. Augustýn, 71. Merta
Komentář: Konečně výhra! I když po zatím nejslabším výkonu v prozatímním průběhu sezony. Soupeř přijel v hodně oslabené sestavě, přesto jsme se s tím během celého zápasu nedokázali vyrovnat. A kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby šli hosté do vedení?!? Namísto toho nám první gól nabídl na zlatém podnose, August "dárečkem" nepohrdnul a otevřel skóre. Z hrotu útoku pak přidal další tři góly a na 5:0 zvyšoval další Filip v útoku. Pak jsme výrazně polevili a nechali si (podotýkám, že opět ZBYTEČNĚ) dát dva góly. Do konce podzimu nás čekají ještě tři zápasy se srovnatelnými soupeři (i když uvidíme, jak k tomu přistoupí Aritma - s "béčky" máme bohužel špatné zkušenosti), ve kterých bychom se hlavně chtěli projevit více fotbalově. Tahle výhra fotbalová prostě moc nebyla.

 

Sobota 19. 10. 2019 od 14.30
MZ 9. kolo/Dolní Chabry - Čechie DUBEČ 9:0 (6:0)

Sestava: Baier - Cmíral, A. Krechter, Matějka, Froněk
- Augustýn (60. Procházka), Matějíček, Štrobl (60. Čadina),
Merta (60. Škoty) - Čermoch
, D. Krechter
Gól: 0
Komentář: Tak jsme už třetí kolo v řadě nedali ani gól!!! Bohužel, protože se do šancí dostáváme, ale neproměňujeme je. Navíc soupeři hodně rychle "vyklidíme pole", necháme ho dát laciné góly a pak je strašně těžké se do zápasu vrátit. Chabry nás přejely, ale zbytečně jsme jim to udělali snadnější. Drobnou útěchou může být, že za béčko si kluci vedli lépe a pomohli mu k výhře. Tu bychom však potřebovali hlavně tady v dorostu. Takže makáme dál a ono to přijde :-)

 

Neděle 6. 10. 2019 od 13.30
MZ 7. kolo/Spartak Hrdlořezy - ČECHIE DUBEČ 4:0 (3:0)

Sestava: Čermoch - Cmíral, A. Krechter, Matějka, Kubánek
(62. Németh) - Augustýn (52. Merta), Matějíček, Štrobl, Růžička
(46. M
üller) - Čadina, D. Krechter (73. Škoty)
Gól: 0
Komentář: ...

 

Neděle 22. 9. 2019 od 13.30
MZ 5. kolo/Čechie Smíchov - ČECHIE DUBEČ 8:1 (3:1)

Sestava: Kopec (46. Augustýn, 80. Čermoch) - Čermoch, A. Krechter,
D. Krechter - Matějka, Matějíček - Augustýn (46. Růžička), Štrobl, Škoty (60. Procházka) - Čadina (80. Příkop), Froněk

Gól: 20. Augustýn
Komentář: Připadá vám naše sestava tak trochu zmateně napsaná? Tak to by chtělo asi vysvětlit - například nejen to, proč jsme v brance protočili tři "gólmany", ale i to, že nám museli vypomoct nenominovaný Vojta Příkop a na poslední chvíli donominovaný Lukáš z žáků a proč, což ze sestavy tak úplně neplyne, jsme nakonec posledních deset minut dohrávali zápas v deseti?! Tahle sezona je zatím smolná, že to u fotbalu nepamatuji! Za pět kol už máme dva hráče po operaci a zranění se množí zápas od zápasu. U některých (a tady si musím "rýpnout") však bolístky vznikají netrénovaností - holt když tělo není na zátěž zvyklé, tak se prostě brání! Chci moc poděkovat těm, kteří trénovat chodí a neflákají to, a pak je to na hřišti vidět. Ale fotbal se nedá hrát v osmi v devíti, prostě tomu musíte někteří dát víc, než dosud dáváte. Na soupisce máme přes dvacet jmen a pak horkotěžko skládáme jedenáctku. A proti takovému soupeři, jakým je Čechie Smíchov, která navíc ještě proti loňské sezoně posílila o další hráče hlavně ročníku 2001, prostě v současném stavu kádru nemáme šanci. Navíc když mu cestu za třemi body ulehčíme hloupými chybami a některé góly si takříkajíc "dáme sami". Sestavu jsme slepili na poslední chvíli tím, že jsme vzali i Lukáše a do dresu se převlékl i Vojta Příkop, který původně s klukama přijel jen na čumendu - začínali jsme tedy se třemi hráči na střídání. Začátek zápasu katastrofický - Ondra v brance úplně "mimo hru" a ve 4. minutě jsme prohrávali 0:2. Pak jsme se trochu osmělili (ale při dvoubrankovém manku to je ZASE pozdě), Ondra se rozchytal a skvělými zákroky držel kluky nad vodou. Navíc jsme po 20 minutách využili chybu domácí obrany a snížili na 1:2. I hra se vyrovnala, jenže jsme v 35. minutě Smíchovu darovali další gól  a zase to bylo o dva. A aby toho špatného nebylo málo, v kabině Ondra nahlásil zlomený prst, putoval do nemocnice a do kasy místo něj August. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili nekoncentrovaně a za pět minut zase dostali dva góly. V 75. minutě se při zbytečné kličce do hráče zranil Mates a za dalších pět minut přišla třetí zdravotní pohroma - August špatně chytil balón a s pohmožděným prstem taky dohrál. Mezi tyče si stoupnul Čermy a jelikož jsme měli vystřídáno a na lavičce pusto prázdno, dohrávali jsme v deseti. Čechie nás nijak nešetřila a na cestu nám "přibalila" ještě další tři kusy. Co se dá dělat? Nějak se nám neštěstí lepí na paty, ale musíme tomu začít čelit. Semknout se, začít chodit poctivěji trénovat, aby tělo bylo odolnější (a jde to, protože dost vás chodí pravidelně), a já věřím, že se k nám nakonec paní Smůla otočí zády. I přes vysokou prohru jsou tací, kteří si zaslouží pochvalu - ať už za výpomoc i za výkon a bojovnost. Kéž byste takoví byli všichni. A velký dík fanouškům, hlavně těm, kteří se vás i v těchto těžších časech snaží podpořit a po zápase, byť prohraném, vám zatleskají. Kritizovat umí každý, pochválit jen ten, kdo tomu rozumí :-)

 

Neděle 15. 9. 2019 od 10.15
MZ 4. kolo/ČECHIE DUBEČ - Sokol Řepy 7:2 (2:2)

Sestava: Kopec - Kubánek (80. Škoty), A. Krechter, Cmíral - Matějka, Matějíček - Augustýn (54. Merta), Štrobl, D. Krechter (54. Németh) - Froněk (54. Čadina), Müller (40. Čermoch)
Góly: 60. a 63. Čermoch, 11. Augustýn, 26. Müller, 64. Németh,
70. Čadina, 90.+5 Merta

Komentář: Podruhé jsme se představili na domácím trávníku, na kterém jsme hostili mančaft z Řep. A chtěli jsme dopadnout lépe než před 14 dny proti Kačerovu. Copak o to, odhodlání bylo, ale v první půli to nějak skřípalo. Po pěkné kombinaci Martina s Augustem jsem šli do vedení, o které jsme pak během dvou minut zbytečně přišli - nejprve Ondra špatně vyběhl z branky a soupeř ho přeloboval a vzápětí náš gólman zaváhal podruhé, když hostující hráč pod Ondrovým tělem procedil míč do naší sítě podruhé. Znám to z vlastní zkušenosti: chytat zápas, kdy na vás nic nejde, je hrozné, a chce to se pořádně koncentrovat. Ale to přijde s věkem a zkušenostmi. Super bylo, ač jsme rázem prohrávali 1:2, že kluci šli Ondru "poklepat na betony", řekli mu, že se nic neděje a mazali za vyrovnáním. To se zrodilo po Martinově samostatném úniku. Stejný hráč byl pak o několik minut "atakován" ve vápně a rozhodčí (musím přiznat, že i k mému údivu) nařídil penaltu. Na tu kluci nakonec delegovali Augusta (ale určen byl někdo jiný a příště prostě půjde ten, koho určí trenér, protože jsem tak nějak tušil, že to nedopadne), který naplnil nepsané rčení o "spravedlnosti" a pokutový kop neproměnil. Navíc na škodu bylo i to, že si Martin při další akci natáhnul sval, a ač to ještě chvíli zkoušel, musel střídat. Paradoxně to byl začátek řepského konce! Čermy se do pauzy jen "zabíhal", aby pak prodal svou univerzálnost a gólový apetit. Po přestávce se hosté drželi ještě 15 minut, pak je definitně knockautovali hráči ze střídačky. Ano, když se podíváte do zápisu (nebo nahoru na sestavu), v 54. minutě jsme vystřídali další tři hráče a ti přinesli nejen oživení do hry, stejně jako před týdnem v Újezdě, ale hlavně zařídili gólové akce, po nichž jsme si za čtyři minuty pořídili tříbrankový "polštář" - dvakrát se trefil Čermy a po Matesově hlavičce do břevna dorážel na 5:2 benjamínek Max. V 70. minutě zůstal u naší šestnáctky po souboji s dalším mladíčkem Šimonem ležet soupeřův hráč, který si zřejmě nárazem na jeho koleno přivodil otřes mozku. Hra byla zastavena a jelikož šlo o hlavu, raději jsme volali záchranku - letos už podruhé, to je děs. Věříme, že to nakonec nebylo nic vážného a útočník Řep bude brzy fit. Po navázání hry už kluci zápas v pohodě dotáhli do vítězného konce - Mates nádherně zatočil levačkou míč k tyči a na konečných 7:2 se v nastaveném čase trefil Fíla po výtečném uvolnění a přihrávce od našeho posledního střídajícího hráče Michala, který je dalším fotbalistou ročníku 2004, jenž patří do našeho kádru. Celkově vzato: náhradníci to zvedli a rozhodli - všech pět výborný výkon, ze základu pak spokojenost s Cmirdou, Adamem, Vojtou, Hasanem a ve druhé půli i s Patrikem, plus Šimon jasně a bezkonkurenčně "mužem" zápasu - nenápadný dříč, který se ve svém věku nebojí bojovat proti starším a jako bonus chce hrát fotbal a přemýšlí u něj. Ostatní předvedli standard, nadstavba chyběla. Ale každý den není posvícení, příště se povede lépe. Všem díky - nejen na place, ale tradičně také kolem něj :-)

 

Neděle 8. 9. 2019 od 17.00
MZ 3. kolo/FK Újezd nad Lesy - ČECHIE DUBEČ 3:0 (2:0)

Sestava: Kopec - Kubánek, A. Krechter, Cmíral (37. Čermoch) - Matějka, D. Krechter - Augustýn (46. Čadina), Štrobl, Matějíček (46. Németh) - Merta (70. Froněk), Müller (70. Počta)
Gól: 0
Komentář: Třetí kolo a další z velmi těžkých soupeřů - troufnu si tvrdit, že bude-li v plné síle jako proti nám, bude Újezd horkým kandidátem na postup do přeboru. S favoritem, v jehož sestavě dominují silově a rychlostně vybavení hráči, jsme drželi krok až ve druhé půli. V té první jsme doslova "nechtěli hrát", uchýlili jsme se k nakopávání dlouhých míčů a to ovoce přinést nemohlo. Navíc jsme domácím cestu ke třem bodům usnadnili hned ve 2. minutě, kdy jsme dostali zbytečný gól po nedůslednosti ve středu hřiště. Jak psáno výše: první poločas jsme fotbalově nepředvedli nic. Když není nabídka na míč, nepřihrajeme si a jen nákopy nic neřeší = lehké a zbytečné ztráty míče a další gól v naší síti. A to ještě Ondra v naší brance několik šancí lapil. O přestávce jsme si řekli, že nemáme co ztratit, a hlavně, že bychom divákům měli ukázat, že fotbal hrát umíme. A hle - najednou to šlo!!! Kluci zlepšili pohyb bez míče, poměr jeho držení se začal srovnávat, začaly se množit pěkné kombinace a přicházely i šance. Bohužel jsme zase ty "ložené" nedokázali proměnit. Mrzí hlavně ta Martinova - místo snížení totiž přišel okamžitý trest a potvrzení otřepaného kliše "nedáš - dostaneš" - z protiútoku domácí trefili jen tyčku a z toho následného už udeřili potřetí. Takže místo 2:1 to bylo 3:0! Cením si toho, že ani poté to kluci nezabalili, zkoušeli dál snížit, leč jim přáno nebylo. Pozitivní věci tam však byly - týmový duch a snaha hrát i za nepříznivého stavu až do konce zápasu + výkony náhradníků. To vše se cení a chválím za to. Hlavy nahoru, jedeme dál. Holt se potvrzuje, že letošní sezona po přechodu do vyšší kategorie bude těžká, ale zase na druhou stranu výtečnou přípravou na tu další pro tým, který by měl i v sezoně 2020/2021 zůstat pohromadě. A pak prokázat své kvality. Díky :-)

 

Neděle 1. 9. 2018 od 10.15
MZ - 2. kolo/ČECHIE DUBEČ - GORDIC Kačerov

Sestava: Čermoch - Kubánek, A. Krechter, Cmíral (87. Růžička) - Matějka, Štrobl, Matějíček (79. Froněk) -  Augustýn, Štrobl, D. Krechter (58. Németh) - Čadina (58. Merta), Müller
Gól: 12. Augustýn
Komentář: Hned ve 2. kole a zároveň v domácí premiéře k nám zavítal jeden z nejsilnějších týmů naší soutěže. Na jeho soupisce figurovalo hned šest hráčů ročníku 2001, navíc se nám proti němu dlouhodobě moc nedaří. Kluci byli odhodlaní nepříznivou bilanci vylepšit a málem se to i povedlo. Hosté na nás vlétli, vědomi si své síly, a prvních deset minut bylo jejich. Přežili jsme dvě tři šance a hned z první naší udeřili - Martin se proštrikoval pokutovým územím bohužel až ke koncové lajně, ale odtamtud našel dloubáčkem před brankou Augusta a ten dal hlavou na 1:0 pro Čechii. Naše vedení soupeře zmrazilo, bohužel jsme ho zpět na provozní teplotu "zahřáli" zbytečně inkasovanou brankou na 1:1. Na centr z téměř poloviny hřiště si náš gólman křiknul "mám", Dave , který už měl míč skoro na hlavě, uhnul - podotýkám, že při zařvání brankáře to byla správná reakce - ale Čermy jaksi neměl. Škoda, ale i to se stává. Naštěstí to kluky úplně nesejmulo a dál dřeli, první půle zůstala nerozhodně. Na startu té druhé přišla bohužel další zásadní komplikace - střela zpoza vápna zaplula do šibenice naší branky a soupeř zničehonic otočil průběh zápasu. A bylo na nás něco s tím ještě udělat, času bylo pořád dost. Kluci se do toho obuli, konečně si začali přesně přihrávat (což v první půli nečinili) a důsledkem toho byly i gólové šance - když to shrnu, tři byly "ložené" - Matese, Martina i střídajícího Fílu však vychytal hostující gólman, kterému tak Kačerov může vděčit za tři body, které si nakonec z Dubče odvezl. Padli jsme po statečném výkonu a troufnu si tvrdit, že jsme minimálně od inkasované branky na 1:2 byli lepším a fotbalovějším týmem. A ta strkanice na závěr? Úplně zbytečná kaňka na jinak velmi pěkném zápase z obou stran. Ano, nervy tam byly, ty k fotbalu patří, ale sami jsme se připravili o možnost vyrovnání - vždyť soupeř už čtvrthodinu před koncem "šlapal vodu", jen bránil a zbytečným rozkouskováním hry jsme mu dali šanci si oddechnout. No a že pak rozhodčí ukončí zápas o tři minuty + nastavení dříve, aby se mu to nezvrtlo? Byl mladý, celý zápas pískal velmi dobře a udělal to z nezkušenosti. Já bych rozdal na každou stranu červenou kartu a hned by byl klid. A hříšníci by si pak snad uvědomili, že oslabili tým a hlavně jim týden, nebo víc bude fotbal chybět! I přesto kluky moc chválím za předvedený fotbalový výkon - je na čem stavět, jen (budu se zase opakovat): musíte chtít! Takže se uvidíme na tréninku a s hlavou nahoře pak můžeme jít do dalších těžkých zápasů.
P. S. Ve středečním pohárovém zápase dostanou větší šanci hráči, kteří do zápasu nezasáhli, a náhradníci. Každý, kdo poctivě trénuje, musí dostat zápasovou porci :-)

 

Neděle 25. 8. 2019 od 17.00:
MZ - 1. kolo/FK Klánovice - ČECHIE DUBEČ 

Sestava: ???
Střídali: ???
Góly: ???
Komentář: ???

 

 

 
 

 

Portrét
Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Statistiky

Online: 2
Celkem: 366916
Měsíc: 2067
Den: 41